anayasanın değil erdoğan'ın oylandığı gerçeği

bugun bigcoder efendi ile konusuyorduk, o hayir cikacagindan son derece emindi, ben %51/%52/%54 bandinda evet cikacagini soyledim. hayir dedi, kesin hayir cikacak dedi, insallah karşim optm bye dedim kapattim telefonu. aramayi da ben yapmistim, dakikalar bana girdi vay arkadas, neyse mevzu o degil zaten.

kendisine demistim ki "erdogan ciksin desin ki türkiye ismini erdoganistan yapacagiz, bunun icin referandum yapmamiz gerek", bu millet o referanduma gider ulkenin ismi erdoganistan olsun diye oy verir, referandum %60 larin uzerinde "ulkenin ismi degistirilsin" oyu ile son bulur.

peki bu millet neden boyle? neden hiyarim var diyene mutemadiyen bir avuc tuzla kosuyor?

cunku benim insanim yufka yurekli, cunku benim insanim cidden iyi niyetli ve cunku benim insanim vatansever. sen kalp bu milletin duygularina yürü, konuyu vatanperverlikten ac, konusmanin icine biraz kahramanlik, biraz insanlik ve biraz islam kat, bu insanlardan elde edemeyecegin hicbir sey olmaz.

bu memleketin insanlari anayasayi falan oylamadi, kaldi ki zaten ne anayasayi biliyor ne de oyladigi zaman anayasa da nelerin degisecegini. bu memleketin insanlari erdogan'a yukarida saydigim sebeplerden oturu guvendi ve inandi. 17 25 aralik olaylarinda da "onlar tape" dedi "onlar montaj" dedi, bu memleketin insani "peki" dedi konu kapandi. o esnada 3 bakan kurban verildi, olay tatliya baglandi.

neden?

cunku erdogan "onlar tape, onlar montaj" dedi, bu soylemler benim saf ve ne yazik ki cahil insanima yetti.

simdi erdogan kendi dahil yedi ceddini sonsuza kadar yargidan muaf kilabilmek adina baskanlik sistemini atti ortaya, baskanlik cici baskanlik guzel baskanlik hos dedi, buyuk oranda oy kaybetmis olsa bile yine de referandumu kazandi, bu memleketin insani "ok tmm" dedi evete basti muhru.

benim insanim anayasayi oylamadi bugun, erdogan'in soyledigi istikamete oy atti, erdogan'in istedigini yapti ve erdogan'i oyladi. cunku sayin cumhurbaskani boyle buyurdu, evet diyin dedi, vatandas evet dedi.

cunku erdogan oyle istedi.

peki erdogan'i bu insanlara bu kadar cok sevdiren sey ne?

yemin olsun cenesi, sadece cenesi.

her sey "one minute" ile basladi hatirla bi. bu memleketin insanlarinin yani sira bu cografyanin insanlari da bayildi erdogan'a. ortadogu universiteleri devletleri falan erdogan'a oduller vermek madalyalar takmak icin birbiri ile yaristi.

boru mu?

koskoca israil cumhurbaskanina atar yapmisti, her ne kadar salondan ciktiktan saniyeler sonra kameralarin karsisinda kivirmis olsa da.

araplar erdogan'i bagrina bastilar, kimileri cocuklarina tayyip ismini koydu kimisi recep. kiz cocuguna tayyip erdogan ismi koyan arap biliyorum ben. e bu adam benim ulkemin basbakani, dogal olarak evvela benim insanim aldi bagrina koydu erdogan'i daha da cikartmadi oradan.

erdogan muhtesem bir hatip, sirf konusmasi ile milyonlari pesinden surukleyebilecek kadar iyi bir hatip hem de ki o da bunun farkinda. en ozel yetenegi bu ve bu yetenegini son derece aktif olarak kullaniyor ve basarili da oluyor.

benim insanim guzel seyler yasayamasa da guzel seyler duymaya ve bunlara inanmaya ac. erdogan benim insanima ac oldugu seyi veriyor, hayal veriyor, huzurlu bir ulke hayali veriyor ve karsiligini da fazlasi ile aliyor.

ezcümle;

bugun referandumda anayasa degisikligi onaylanmadi, oy atanlarin kaci anayasada nelerin degistigini biliyordu saniyorsun?

bugun referandumda erdogan oylandi, erdogan'in vaadleri, kurdugu hayal dunyasi oylandi, kabul gordu.
Türkiye belirgin 2 kesime ayrılmış durumda, eğitim,sosyo-kültürel seviyesi yüksek,interneti kullanabilen,araştırabilen,okuyabilen,dünyadaki özgürlükleri kıyaslayabilen,fikir üretebilen,kadının modern hayatta yer aldığı,yaşanan din istismarının farkında olan kesim ile sosyo-kültürel düzeyi düşük,araştırmayan,din ve kültür dogmalarını olduğu gibi kabul etmiş,din sömürüsüne müsait,fikir üretmeyen,kendinden olmayana kin duyan,yaşadığı kısıtlı şartlara sürekli şükrettirilen,kindar ve dindar çoğunluk.. bir de istisna bir kesim var tabi, ihale alan,yolunu bulan,parasına para katanlar,torpille çocuğunu işe sokanlar,iş yerinde yükselenler, tabi onlar ilk krizde gemiyi terk edenler olur.. bu oylama Dindar-Kindar'larla Sosyo Kültürel Düzeyi Yüksek Kişiler arasındaydı. Hileyi hurdayı bir kenara bırakırsak Türkiye'nin %50'ye yakını açıkça Dindar ve Kindar olduğu ortaya çıkıyor. Bilinç altlarında aslında bir din - dinsizlik oylaması yapıldığını düşünüyorlar. Hayır'cıların karısı helal'dir diyen adam aslında doğru söylemiş, anadoludaki milyonlar tam olarak böyle düşünüyor. sadece şartlar uygun değil, dile getirmiyorlar.
ben bugun yanildim evet, %60 alir diyenler de yanildi.
ulkecek kaybettik aslinda, benim kaybettigim iddiada ortaya sunulmus bir buyuk rakidan ibaret degil. bir grup cahil gelecegimiz hakkinda karar verdi, gelecegimizi kaybettik bugun.