amele yanığı

vucudun sadece kol, yuz ve boyun ile gogus arasi bolgelerin bronzla$masi ve diger bolgelerin sut beyazi $eklinde hayatina devam etmesi durumu.amele yanigi denmesinin sebebi ise in$aatlarda cali$an i$cilerin genelde bu $ekilde bronzla$abiliyor olmasidir.cok acimasiz benzetmelerimiz olabiliyor cok zaman.
staja başladığımın akşamı şantiyeden çıkıp eve gidip duşa girmek için soyunduğum zaman aynada gorduğum yanık şekli. ozellikle boyun bolgesi çok fena oluyor.
depremden 1 hafta öncesine kadar sürdürdüğüm suculuk mesleğinin bana yaşattığı çarpık bronzlaşma etkisi. atlet yada t-shirt’ünüz yağlı bir kamçı gibi her saniye canınızı yakar ve muhataplarınız sizin kozmoloji, adli tıp yada tarım sübvansiyonları hakkındaki fikirlerinizi merak etmeksizin sadece onlara taşıdığınız 19 litrelik su ile ilgilenirler. ezik bi olgudur.
sadece erkeklere has bir durum degil;

http://aktuel.mynet.com/galeri/gulduren-fotograflar/gulduren-fotograflar-amele-yanigi/937/81455/sayfa/48/
Hobim.
Yok yok, hobiden de öte benim için bir tutku.

Sol bileğimdeki saat şeridini izah edebilmemin başka bir yolu yok çünkü.

Güneşin altında saatlerce yürürsen olacağı bu, salak kendim!

Tüm yaz, ilkbahar ve sonbaharda güneşten kaçtım diyelim. Karlı bir havada mağaramdan çıkıp ekmek almaya giderim. O sırada Ufacık bir noktadan güneş ışığı gelse bile bu yanıktan bende de oluşur.

Amele yanıkdaşları olarak epey dertliyiz.