ahmet yılmaz çalık

26 şubat 1994 doğumlu stoper.

şu anda galatasaray'ın futbolcusu. kendisine bazen çok ağır eleştiriler yapılıyor doğal olarak; ancak, kendisinin o kadar da kötü bir futbolcu olduğunu düşünmüyorum. kendisini mental ve teknik olarak geliştirebilirse galatasaray'da kalıcı olabileceğini düşünüyorum. Ayrıca oyun stili ve fiziki özelliklerine baktığımda en formda dönemini 28-29 yaşlarında geçireceğini tahmin ediyorum.

eğer şu anki takımda maicon ile bir tandem oluştursa tamamen bir facia olacaktır hem takım hem de ahmet için, çünkü birbirlerini tamamlayabilecek bir ikili değiller. Ancak, doğru şekilde yatırım yapılırsa kendisinden bir bülent korkmaz yaratılabileceğini düşünenlerdenim.

Ayrıca, ruhsuz oynuyor gibi birkaç yorum da okudum bazı yerlerde. kendisi fanatik galatasaraylıdır. yanlış hatırlamıyorsam 2012-2013 sezonunda ankara bahçelievler'de biz galatasaray'ın şampiyonluğunu kutlarken kendisi yanımıza gelmiş ve kendini tanıtmıştı. ilk defa o sene süper ligde oynamış ve fenerbahçe'yi yendikleri maçta bir hayli ön plana çıkmıştı. yanlış hatırlamıyorsam kendisi daha sonra bir arabanın üstüne çıkıp galatasaraylı taraftarlara üçlü de çektirmişti.

kısaca kendisine biraz daha kredi verilmesinden yanayım; fakat, kendini çok daha fazla geliştirmesi gerekiyor. Yoksa birkaç sene içinde gençlerbirliği'nde tekrardan seyrederiz.