ahmet şık

ergenekon operasyonu kapsaminda tutuklanarak cezaevine konan gazeteci. oysa ergenekon aleyhine bir suru yazisi vardir kendisinin.
"imamın ordusu" isimli kitabının yayınlandığı yayınevi basıldı kopyalar ve nüshalar polis tarafından alındı. "terör örgütüne yardım ve yataklık" suçlamasıyla el kondu nüshalara.
odatv davasi kapsaminda tutuklu bulunuyordu kendisi 375 gundur. istanbul 16. agir ceza mahkemesi az once kendisinin tahliyesine karar vermi$;

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20107204.asp
oda tv davasi kapsaminda yakla$ik 1 sene hapis yatmi$ti. bu ceza ile alakali aihm’ne hak ihlali ile alakali dava acmi$ti. aihm kararini verdi ve nedim $ener’i hakli buldu. turkiye cumhuriyeti devleti nedim sener’e 10 bin euro tazminat odemeye mahkum edildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26763355.asp
bugun sabah saatlerinde atmis oldugu bir tweet sebebi ile gozaltina alindi, savciya ifade vermeye goturuluyordu. sonrasindan henuz bir haber alinamadi bildigim kadari ile.
sevmeye çalıştığımız adam gidiyor ırkçı partiden mv olmak istiyor.. ne desem boş.neyse... haddini bilir genel başkan olmaya filan kalkmaz... diye düşünüyorum.