adil kullanım kotasının kaldırılması

Ulaştırma, Denizcilik ve haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'in bugun yapmis oldugu aciklamaya gore mayis ayi itibari ile kademeli bir gecis olacak ve 2018 sonu itibari ile tamamen kaldirilacak.

yahu zaten boyle bir sey yoktu ki, siz getirmistiniz bunu yine. neden kademe gerekiyor, neden 2 sene daha beklemek zorundayiz bu sacmaligin ortadan kaldirilmasi icin?

kendi getirdikleri zulmü sanki mukafatmiscasina "kaldiriyoruz iste naber?" seklinde aciklamalari yok mu.
http://www.hurriyet.com.tr/bakandan-flas-adil-kullanim-kotasi-aciklamasi-40358791
adil kullanım kotası her türlü internet sağlayıcısının kullandığı birşeydir. sen sınırsız internete girersin ama akk yi geçtiğin anda hızın en alt seviyeye iner bu da indirme hızını yavaşlatır.yani bi nevi fren gibi birşey.
akk'nın bir kaç nedeni var. gelişmekte olan ülkelerde bireysel internet kullanımının arttırılması için gerekliydi. şöyle ki 1 tane internet bağlatıp 10 daire kullanan polis lojmanı bile gördü bu gözler. ki halen 1 milyon kişinin ortak kullanım yaptığı tahmin ediliyor. ayrıca giriş paketi interneti yetmeyince daha üst paket satıp daha çok para kazanma taktiğiydi. son olarak port transmisyon denen uygulama ile beraber tüm internet servis sağlayıcılar kullanılan GB başına Türk Telekom'a para ödemeye başladı. bu da nedenlerden birisi.
adil kullanım kotasının kaldırılması firmalara herhangi bir ekstra masraf oluşturmaz diye biliyorum.Fakat daha fazla kazanmanın bir yolu ve çok karlı olduğunu da biliyorum.Bunun kaldırılması için çok büyük bir kitlenin tepki göstermesi gerekir ve ya fiber olarak yaklaşık ayda 5000 tl civarında bir ödeme ile de bu adil kullanım kotası kaldırılabiliyor.
koskocaman bir balondur.

az once browser'imde "adil kullanim kotanizi astiginiz icin hiziniz dusurulmustur" uyarisi ile karsilastim.