bilgi sözlük üye sözleşmesi

 1. sitemize üye olarak veya kullanarak aşağıda yer alan tüm şartları kabül etmiş sayılırsınız.
 2. bilgi sözlük özgür bir platformdur, suç unsuru içermeyen her türlü yazı yazılabilir, başlık açılabilir, resim-video paylaşımı yayınlanabilir, nick kaydı yapılabilir. bunlardan sitemiz değil, ilgili kişi sorumlu tutulabilir.
 3. yazı ve başlıklarda, her türlü, küfür, hakaret v.b Türk kanunlarında sayılan bir suçun varlığı halinde, kamu davasına giren suçlarda site yönetimi olarak biz üzerimize düşen sorumluluktan dolayı reesen şikayet ve silme hakkını kullanabiliriz.
  şahsa yönelik oluşabilecek suçlarda ilgili şahıs veya yasal temsilcisinin bizzat başvurusu şarttır.
 4. sitemize üye olan kişilerin, tüm bilgileri (isim, soyisim, ip adresi, e-mail adresi v.b) veritabanımızda saklanmaktadır, biz bu bilgileri üçüncü kişilere her ne şartta olursa olsun vermeyeceğimizi ve paylaşmayacağımızı garanti ederiz.
  (Suç unsuru taşıması halinde, Türkiye Cumhuriyeti Adli Makamları ve Kolluk kuvvetleri istisnadır.)
 5. sitemizde yer alan başlık ve yazılar başka bir telif hakkı içermediği sürece bilgisozluk.com veya bağlı sitelerimizde yayınlanmasından dolayı ilgili şahıs-yazar telif hakkı talebinde bulunamaz.
 6. önceden haber vermeksizin yazı veya başlıkları veya üyeyi, kısmen veya tamamen silme hakkımızı saklı tutarız.
 7. üye olurken kayıt formundan yazdığınız e-mail adresi üye giriş, parola hatırlatma v.b işlemler için kullanılacağı gibi sitemiz ile ilgili yapacağımız duyuru, tanıtım içinde kullanılabilir.
 8. üye parolanızın güvenliği tamamen size aittir, bizimle alakalı olmayan nedenlerden dolayı parolanızın başkalarının eline geçmesi halinde oluşabilecek zararlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.
 9. özel mesaj yolu ile size yönelik hakaret veya tehdit veya başka suçun varlığı halinde site yönetimi sorumlu tutulamaz, üyenin yasaklanması veya silinmesi talep edilemez, ilgili yazarın size özel mesaj göndermesini engelleyebilirsiniz.
 10. sözleşme şartlarını kabül etmiyorsanız, üyeliğinizin kapatılmasını talep edebilirsiniz, diğer verileri silme veya saklama hakkı bize aittir.
 11. bu sözleşmede değişiklik yapılması halinde üyelerimize e-mail ve duyuru yolu ile bildirim yapılacaktır.
 12. sözleşme yürürlüğe giriş tarihi 01.04.2016