7 nisan 2018 suriye rejiminin duma'da kimyasal silah kullanması

suriye rejim gucleri şam'in ilcesi duma'da kimyasal silah kullanarak saldiri gerceklestirdi. ayni haberlere gore bu saldirida 75 den fazla sivil yasamini yitirirken 1000 den fazla sivil de kimyasal silahtan etkilendi.

suriye rejim gucleri ve rusya ve iran elbette boyle bir saldirinin olmadigini iddia ettiler ancak iddialar ve kanitlar cok guclu. boyle bir saldirinin olduguna kesin gozu ile bakiliyor. abd'nin suriye'ye her an bir saldiri duzenlemesi sozkonusu. suriye'deki rus üsleri kirmizi alarma gecti. herhangi bir abd saldirisinda rus gucleri tarafindan abd gemilerine ve ucaklarina ates acilacagi soyleniyor. trump bugun yaptigi aciklamada 24 ila 48 saat arasinda bir sürede suriye'ye askeri bir operasyon konusunda karar verecegini acikladi.

abd askeri bir operasyona girisirse rusya abd ucaklarini ve gemilerini vuracak. iran da muhtemelen rusya'nin yaninda yer alacaktir boyle bir durumda. en en kotusu ise bu fitilin burnumuzun dibinde ateslenecek olmasi. yine onbinlerce km oteden dunyayi kana bulayacak kararlar alinacak ve turkiye bu kararlardan buyuk zarar gorecek.
haberlere göre...

gerçeklere göre durum şu..

yavşaklık diye bir lig olsa ikinci sırada putin olur.


üçünç trump


birinciyi hepimiz biliyoruz.

ille de savaş çıkartacaklarsa bizim burada içimizi karatmamızın zaten bir anlamı yok.. değil mi?

rus halkında hayat yok. komünizm denen canavar rejimiyle tüm dirençleri kırılmış bir saflar ülkesi.. baştaki ne derse öyle.. üç aşağı beş yukarı ..

amerika'da işler farklı. amerika'da zaptedilmesi mümkün olmayan bir muhalefet var. son florida okul baskını siksiğinde youtube fazla mesai yaptı palavracı aktörleri ifşa eden kanalları kapatmak için.. valla biz aktör diyiliz filan diye tevelere çıktılar.. ama olmuyor.. amerika artık yemiyor.. cnn amerika'da çıkan reklamlar takma diş tutkalı, yaşlı bezi bilmem ne.. gençlerin siklediği filan yok ana akım medyayı..

savaş çıkar mı? zor.. kuzey kore denen feyk ülke ve başında şişko aktörle gerginlik denediler olmadı.. şimdi tekrar suriye'ye döndüler.. hayırlısı..

amerika'da kontrol edilemeyen bir muhalefet var ve her geçen gün büyüyor.. trump savaş çıkartırsa hele rusyayla filan ... ovvv.. onu o büzzük dudaklarından tutup sikerler.. sesini buradan duyarız..

dediğim gibi savaş çıkarmayı kafaya koymuşlarsa biz bir şey yapamayız.. paşa gönülleri bilir.. o yüzden gününüzü güzel yaşayın, zamanınızı iyi değerlendirin. korkunun ecele faydası yok..

savaş çıkmayacaksa da aynısı geçerli.. gününüzü güzel yaşayın, zamanınızı iyi değerlendirin.

bu yavşakları ciddiye alırsanız azar kudururlar.. o yüzden keyfinize bakın, siz siklemedikçe götlerinin üstüne otururlar..

siz gitar çalan şu iki laytı dinleyin en iyisi..