7 mayıs 2017 beşiktaş fenerbahçe maçı

sezonun en kritik maçlarından biridir. bir yanda şampiyonluğun en güçlü adaylarından beşiktaş, diğer tarafta derbilerin takımı fenerbahçe. fenerbahçe en kötü olduğu sezonda bile derbilerde üstünlüğünü koruyan bir takım. fakat beşiktaş bu sezon çok iyi bir uyum yakaladı. maç saat 19:00'da başlayacak.

şimdi gelelim tahminlere. çok senaryolu tahmin yapmak istiyorum. çünkü bu maçta ne olacağı gerçekten soru işareti.

beşiktaş'ta atiba ve tosiç kadroda yok. fenerbahçe'de de şener ve mehmet topal kadroda değil. beşiktaş'ın orta saha uyumu maçın genelinde çok önemli. beşiktaş açısından bu durum bir dezavantaj fakat fenerbahçe için ise hiç de avantaj değil. neustadter ve josef'in pek anlaşacağını düşünmüyorum.

bunun haricinde forvetlerde fenerbahçe daha üstün ancak orta saha olmayınca bu bir anlam ifade etmiyor. defans olarakta yine fenerbahçe üstün. bu maçın kilidini ya fenerbahçe kontraatakla açacak ya da beşiktaş rakip ceza sahası önünde top çevirip içeri katederek açacak.

yine diyorum, bu maç gerçekten soru işareti. sonucunu izleyip göreceğiz. ilk defa tahmin yaparken zorlandım. merakla maç saatini bekliyorum.
oyunun büyük bölümü beşiktaşın kontrolünde geçecek. fenerbahçe, galatasaray maçında yaptığı taktiği aynı şekilde denemek zorunda.

tabi deneyecek ama bu defa karşısında oturmuş bir takım var. aslında o kadar teori üretmeye gerek yok. fenerin işi gerçekten zor, ilk golü atamazlar ise beşiktaşın rahat kazanacağı bir maç bekliyorum.
sol döpürcük kemiğimdeki esneme nedeniyle canım beşiktaşımın formasını giyemediğim müsabaka.

zaten igor tudor'da beşiktaş'ın teknik direktörü değilmiş.

not: bir daha whatsapp'dan gelen çağrılara hayatta aldanmam. beşiktaş beni istiyorsa paraya kıyacak, adam gibi arayacaklar!!!