26 eylül 2016 yurt içi kargo rezaleti

kuzenim ağrıda sınıf öğretmenliği yapıyor.ilk senesi oraya atandı.fazla eşya yükünden dolayı ps4'ü kargo ile yollayalım dedik.kargo şirketlerini pek fazla tanımam en yakın yurt içi kargo , diğerlerine göre biraz daha yakın olunca oranın yolunu tuttum.efendime söyliyim ps4'ü kendi kutusunun içine güzelce yerleştirdim koluydu,kablosuydu hepsini güzelce bantlayıp kutunun içini boşluk kalmayacak şekilde muhafaza ettim.tüm işlemler tamamlandı şubeye geldim,içinde kırılabilir eşya olduğunu söyledim '' dikkat kırılacak eşya'' etiketini yapıştırdık.hatta önceden bir kez daha aynı kutuyu kargolamıştık hem önünde hemde arkasında kırılacak eşya etiketi insanın neredeyse gözüne girecek şekilde duruyordu.lafı uzatmlıyalım kargo bugün kuzenimin eline ulaştı ve cihaz aynen gördüğünüz gibi cd girişinin olduğu taraftan çatlatılmış.kutunun üzerine hasar yok ancak nasıl oluyorsa cihazı bu şekilde parçalamayı başarmışlar.

kutudaki ibareleri dikkate almadan karpuz yükler gibi kutu fırlatılmış akabinde yüksekten düşen cihaz gördüğümüz kadarıyla ön tarafından parçalanmış.henüz cihazı deneme fırsatımız olmadı akşam çalışıp çalışmadığını kontrol edeceğiz. pek umudum olmasada bu olaydan sonra kargo şirketlerinden tamamen soğudum.

gerekli itirazları yaptığımda 'biz zaten sorumluluk kabul etmiyoruz' gibi ultra vurdum duymaz cümleler kuracaklarını biliyorum.bende gerekli önlemlerimi aldım elemanlarınız kutuyu fırlattıysa ne olacak dediğimde neler olacak merakla bekliyoruz.

http://i.hizliresim.com/B8bg2p.jpg
oncelikle fotografta gordugum cihaz sorunsuz calisacaktir, tahminim bu yonde.

ote yandan dava acma tehditi ile belki bir seyler elde edilebilir.

sozlugun sanirim ilk rezalet gibi rezalet basligi. mutluyum. bi rezaletimiz yok diye hayiflaniyordum nice zamandir.
şaşırılmayacak rezalettir. yurtiçi kargo bunu hep yapıyor. bu elemanları nasıl işe alıyorlar hayret ediyorum. bildiğin eşyaları dizmek yerine, fırlatıyorlar.

benimde başıma bir olay geldi fakat hepsiburada beni mağdur bırakmadı teşekkür ediyorum kendilerine. belkide hepsiburada da satılan üründeki hasardandır ama bunca rezaletten sonra yurtiçi kargo da olabilir diye düşünüyorum.

iki yıl önce hepsiburada dan bir akıllı telefon satın aldım. yurtiçi kargoyla geldi ve teslim aldım. hasarlıydı. hemen geri götürdüm ve gerekli işlemler yapıldı. bir müddet bekledim ve telefonu geri aldılar paramı hesabıma yatırdılar.

bu olayda ben mağdur olmadım fakat hala daha görüldüğü üzere bu yurtiçi kargo yüzünden çok kişi mağdur oluyor.

edit: mağdur olmadım dedim fakat aldıkları 11 lira kargo ücretini yazmayı unutmuşum. demekki bende mağdur olmuşum. haram zıkkım olsun.
zamana, mekana ve şirkete bağlı olmaksızın, hemen her gönderide yaşanması muhtemel bir rezalettir.
az ve eğitimsiz ucuz personel, az ve donanımsız araç filosu ile tasarruf edip, araçları tıkabasa doldurarak az maliyetle çok kar hedefleyen zihniyet bunu her zaman pervasızca yapabilir.
üstelik hasardan dolayı dava ettiğinzde ilk bakılan şey kargonun ambalajıdır. kolide, ambalajda belirgin deformasyon yoksa ve bunu teslim anında tesbit tutanağı ile belgelememişseniz çok da beklentiye girmemek gerek.