2011 eurovision şarkı yarışması

mayis ayinda almanya’da yapilacak olan yari$ma.

tarkan katilsin diye pek cok konu$ma var ama du bakalim. tarkan’in katilmasi bizim icin iyi kendisi icin cok boktan bir durum olacaktir, eklemeden gecemedim.
düsseldorf kendtinde yapilacak olan yarisma. düsseldorf ruhr bölgesinin güzide bir kenti olmasindan mütevellit, türklerin akin etmesi bekleniyor. ruhr denen bölge türklerin en yogun yasadigi yermis.
şarkımızın çalıntı olduğuna dair haberler çok erken gelmeye başladı. neler oluyor bize neler oluyor gülüm;
http://www.medyaradar.com/video-952/eurovision-sarkimiz-calinti-mi.html
türkiye bu akşamki yarı finalde yarışacaktır. 5. sırada çıkacaklar. trt’den takip edilebilir.
türkiye finale çıkamadı. bunda almanya’nın bu gece oy kullanamaması, şarkının kötülüğünden daha etkili sanırım.
finale çıkan ülkeler: sırbistan, litvanya, yunanistan, azerbaycan, gürcistan, isviçre, macaristan, finlandiya, rusya, izlanda.
$u dakikalarda gercekle$mektedir yari$an ulkeler arasinda yer almadigimiz icin izlemesi de keyif vermeyecektir muhtemelen ancak izlemek isteyen $u dakikalarda trt1’den canli olarak izleyebilir.
1. dünya savasında almanya yenildi diye yenik sayılıyoruz. eurovisionda azerbeycan kazandı diye kazanmıs sayılıyoruz bu ne yaw
be seneki yarışmayı azerbaycandan nigar cemal kazanmıştır.
hatırlatma:
yalnız ve güzel ülkemde bir milli maçta stada azerbaycan bayrağı sokmak yasaklanmıştı bir ülkeyle ikili ilişkilerimiz bozulmasın diye.

bu sabah elinde türk bayrağı ile yürüyen azeri kadının fotografını görünce ben utandım yalnız ve güzel ülkemin yöneticileri adına.