13 mart 2016 ankara patlaması

pkk'li ust duzey bir yetkili saldırının kendileri tarafindan yapildigina dair ipuclari iceren bir aciklama yapti. zaten yogun olarak olayin faili pkk, tak yahut ypg olarak dusunuluyor. isid'in en azindan turkiye'de gerceklestirdigi teror saldirilarina pek benzemiyor. bildigim kadari ile isid turkiye'de canli bomba kullandi evet ama bomba yuklu arac kullanmadi.
2007'den sonra ankara'nın yaşadığı 5. büyük patlama.

sırasıyla:
1) 22 mayıs 2007 anafartalar
2) 20 eylül 2011 kumrular
3) 10 ekim 2015 ankara garı
4) 17 şubat 2016 bakanlıklar
5) 13 mart 2016 kızılay
daha once hic olumle burun buruna gelmemis olanlarin, o anlarda kanlarinin dondugu, "gercekten bir gun olecegim" idrakina dan diye bir anda varmalarina sebep olmustur en bencilce tanimiyla.
hatta daha bencil bir tanim yapayim, o an orda olan bebekleri, cocuklari, hayvanlari dusunerek buz kesmektir.
hamile kadinlar, gencler, yasli amcalar, teyzeler, ablalar, abiler, kardesler, sevgililer, karni ac olan henuz meme emecek olan bebekler. hepsinin canlarina mal olan patlama. sadece o an orda bulunarak.
kisisel tanimlar da bunyelerin halini aciklayamiyor sanirim.
sustum.
olaydan sonra yapilan operasyonlarda 12 kisi gozaltina alinmis.

iste saglam bir istihbarat agin olsaydi bu operasyonlari patlamadan once yapardin, kimsenin burnu bile kanamazdi.
suruç, ankara gar, ankara merasim sokak
bunların acısını ve öfkesini hala içinizde hissedebiliyorsanız tebrikler, bunu da unutmayacaksınız.umarım
ikinci teröristin kimliği de belli olmuş haberleri var
oysaki atatürk, türk istiklaline ve türk cumhuriyetine sonsuza kadar muhafazakar olmamızı istemişti. susuyoruz, ağzımızdan bir kelam çıksa susturuluyoruz. elimizden birşey gelmiyor. olanlar hemen unutuluyor. peki nereye kadar? nereye kadar bu ölümler, umutun bittiği hayatlar, geleceğe dair hiçbir ışığın olmaması.. bu olay unutulmamalıdır. artık birlik olup direnmenin vakti değil mi? türkün türkten başka dostu yoktur. hepimiz kardeşiz artık bu zor günlerde ve bundan sonra yaşadığımız hergünde birbirimizi kırmayalım. birbirimize destek olalım..
reuters'in haberine gore saldirida ikinci bir kisi daha varmis ve bu kisinin de kimligi belirlenmis. habere gore sahis turk vatandasi ve pkk ile baglantili bir kisi.
saldiriyi duzenleyen canli bombanin kimligi belli olmus, ailesi gozaltina alinmis.

saldirganin ismi s.ç.d. olarak kisaltilmis ama yakinda kim oldugu aciklanir. saldirgan balikesir universitesinde okuyan bir kiz. hatta 4 kiz arkadasi ile birlikte pkk terör örgütü üyeliği ve propogandası suçundan yargılanıyormus.

yani saldirinin arkasindan pkk cikacak gibi.
ankara'da yaşayanlar iyi bilirler. ankara'nın tüm her yerine tüm otobüs ve dolmuşlar oradan kalkar. akşamları sevgililer ve arkadaşlar orada buluşurlar. saat 19 suları ve pazar günü en kalabalık saatlerinden birisi ankara'daki meydanın. üzülerek söylüyorum ki ölen sayısı tahminimden az oldu ya da az yansıtıldı basına. nasıl olur bu ya? nasıl bu hale geldi güzel ankaram ?
lanetlemiyorum da kınamıyorum da. eğer millet işini yapmamanın vicdan azabını bununla azaltıyorsa lanetlemiyorum arkadaşım. herifin bi eli yağda bi eli balda mevkisinde ne bok yediği belli değil gelmiş pişkin pişkin "lanetliyorum, şehitlerimizin kanı yerde kalmıyacak" diyor. işimi yapamadım, evlatlarını kaybeden ana babalara ne hesap vericem bilmiyorum, şimdi ben de halktan davranıp mağdur edebiyatı yapıyorum desene. artık kaldıramıyorum ahali. insanlık ölmemiş sürünüyor.

sonumuz hayırlısı bakalım...
herkonudafikrimvar'ın yorumuna diyecek söz bulamıyorum. olayı harika açıklamış... böyle bir sahneden çıkışın da artık sadece türkiye'ye bağlı olmadığını düşünüyorum. işler çığrından çıktı çünkü. dünya politikasının gidişatı ile ilgili lehimize bir gelişme olursa işimiz iyi gider; olmazsa bu belayı artarak yaşamaya devam ederiz. daha büyük güçlerin çıkar mücadelelerinde oyun alanı olarak kullanılan sıradan bir ortadoğu ülkesi olmak yolunda ilerliyoruz. vatandaşımızın canının değeri şimdiden ucuzladı bile.
bakın bakalım sırt üstü mü düştüler yüz üstü mü müslüman mı kafir mi ? sizi cehennem de yakmayacaklar kazanın altında ki sönmeyecek ateşin içinde muhafaza edecekler....
0 /