11 mart 2017 hollanda ile gerginlik

16 nisan referandumu nedeniyle hollanda'ya giden türkiye cumhuriyeti dış işleri bakanının hollanda'da yaşayan türkiye cumhuriyeti vatandaşlarıyla toplantı ve miting hakkının engellenmesi daha doğrusu uçuş izni verilmemesi olayıdır.

aynı zamanda aile bakanının da kara yoluyla gitmesi engelledi.

an itibari ile trt ve anadolu ajansı'na bağlı gazetecilerin de sınırdışı edildiği bilgisi var.

kişisel görüş: ben şimdi düşünüyorum.içim acıyo.bir ülke nasıl bu kadar itibar kaybına uğrar anlamıyorum.nasıl bu hale geldik bilmiyorum.
borçlu adam posta yer diye bir laf var.
suriye ile kriz sırasında koskoca devletsin gittin hollandaya el açtın iki tane patriot bataryası için.
rusy ile biraz takıştık.adamlar apar topar kaçtı.
konya kadar ülkeleriyle adamlar tarımda ihracat rekoru kırıyo.biz de arpa ithal ediyoruz.
ilkokuldayken ben bana ülkemiz tarım ülkesidir.kendi kendine yeten nadir ülkelerdendir denildi.
nasıl geldik on beş yılda bu hale.
üzülüyorum be sözlük.içim acıyo.üç gün önce eşek adası yunanlılar tarafından işgal edildi.adamlar şov yaptı.

hükümetten gık çıkmadı.eskiden fakirken afedersin çok değil 15 yıl merzifon hava üssünde ki pilotlar pilot botu bulamayıp spor ayakkabı ile lastik ayakkabı ile uçarken eline verirdik bunların.şimdi gıkımız çıkmaz oldu.

dertliyim be sözlük.biz bu hale nasıl geldik?

ek: fatma betül sayan kaya tutuklanıp almanya'ya sınırdışı edildi.
gerginlik 11 martta baslamadi, daha evveliyati var ama su anda tepe nokta 11 mart tarihi. bakalim ileriki gunler neler gosterecek.
aile ve sosyal politikalar bakani su anda hollanda'da ve turk konsolosluguna dahi giremiyor, polis yolu kapatti.

turkiye de misilleme olarak Hollanda'nın Ankara Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğuna güvenlik gerekçesiyle giriş ve çıkışları kapatti.

bakalim nereye varacak bu is.
içlerinde 1940'dan 1944'e kadar alman penisleri 1944 ile 1946 arasında ise amerikan penisi gezen fahişelerin torunlarından oluşan hollanda polisi özel eğitilmiş köpekleri rotterdam konsolosluğu önünde toplanan türk vatandaşlarının üzerine salıyor.
mahalle kavgası gibi. bütün ülkelerle aramız kötü.hayretle gündemi takip ediyorum her dakika inanamıyorum artık. hollanda da çok türk var. hayırlısı artık
hollandayla bitse yine neyse. saat başı bir ülkeyle kapışıyoruz iki gündür. az önce de danimarkayla bişey olmuş valla daral geldi bildirime tıklayıp detaylarını okumak istemiyorum. cehalet mutluluktur kardes bunu bilir bunu soylerim.
ayak oyunlari bunlar, avrupada yasayan turkler gaza gelsin hayir diyecekler evet desin diye yapiliyor, tarihe not düşun.