11 ekim 2016 bilgi sözlük'ün 12. doğum günü

bu sozlugu kurali bugun itibari ile tam 12 sene gecmis, dile kolay. o gun dogan cocuklar bugun 12 yasinda, dusunsene. o yasta olup kendine manita yapan bile var, kolay mi.

tam 12 sene once bugun, o donem mecidiyekoy'de olan evimde calisma odamda sanirim saat 23:00 sularinda acmistim sozlugu, yaslanmisik yemin ederim. o gunden bugune sanirim 1 kere hacklendik baska da bir olay gecmedi basimizdan kaale alinacak. bir kere de benim aptalligim yuzunden sunucu tasirken 11 saatlik veri kaybi yasamistik sanirim. aklima geldikce not alirim bunlari suralara bir yerlere;

(bkz:bilgi sözlük tarihi)

neyse, 12 senedir faal iste bu şer yuvasi, nifak tohumu mekan. ömrüm oldukca da acik tutmaya ozen gosterecegim. 12 sene icerisinde gerek yazilari ile, gerek fikirleri ile, gerek yazdiklari kodlar ile bana ve sozluge destek veren herkese en icten en samimi duygularimla tesekkur ederim. nice 12 senelerde gorusmek umidi ile.
bir zamanlar buralar dutluktu.
in cin top oynar, ben ve independence kalecilik yapardik.
dogum gunun kutlu olsun sozluk.
epostaya düşen mesajla beni şoka düşürmüş olaydır. ben bilgisözlük yazarıymışım yahu dememe sebebiyet vermiş, yıllar önce girdiğim 18 entryi okuyup vay anasını be dedirtmiştir.