1 ocak 2017 ortaköy reina'nın basılması

Hadi bakalım, 2017 senesi de bu şekilde start aldı.

Ortaköy reina'da yılbaşı kutlamaları devam ederken gece kulübünün onune gelen ve iki kişi olduğu iddia edilen Noel Baba kıyafetli kişiler once kapıdakileri kaleşinkoflarla tarıyor, ardından da kulübün içine girerek ates etmeye devam ediyorlar. Soylenilenlere gore saldırganlar hala daha gece kulübünün içindeler ve yanlarında el bombaları var. Saldırıdan kurtulmak için denize atlayanlar olmuş ve ne yazık ki biri polis olmak üzere iki kişi yaşamını yitirmiş, çok sayıda yaralı var. Pöh operasyon düzenleyecek deniliyor.
İstanbul valisinin açıklaması;

Şu anda kadar tespit edilen en az 35 kişi yaşamını yitirdi, en az 40 kişi yaralandı.

35 can kaybı dedi vali, bu nedir arkadas daha senenin ilk gununde. Allah belanızı versin.

Ayrıca bunun bir teror saldırısı olduğu açıklandı.
Vali buna yonelik bir şey söylemedi ancak içerideki teröristin yahut teröristlerin öldürüldüğü soyleniyor.

Bu arada saldırı 01:15 de gerçekleşmiş.
Yeni bilgiler şu şekilde.

Saldırgan bir kişi. İçeride el bombası da patlattığı düşünülüyor. Can kaybı sayısı muhtemelen artacak.

Bu arada terör saldırısı sonucu yaşamını yitirenler şehit sayılacaktı, ancak bu saldırıda yaşamını kaybeden insanlardan sadece polis memuru için şehit deniliyor. Dur bakalım.
Kamera kayıtlarına bakıldığında saldırganın Noel Baba kıyafeti falan giymediği net şekilde goruluyor. Neden Noel babayı kattılar işin içine acaba.
izmirde bildiri dağıta bağıran sarıklılar özgürce noel hristiyan işidir dedi,bi şi yapılmadı. istanbul da afiş astılar noel babayı dövdüler. bildiklerim bunlar muhtemelen daha vardır. halkı kin ve düşmanlığa teşvik etmek tck suçu. toplum gerildi, hazırlandı, beklenmeli miydi evet, devamı gelir mi evet, hemde sevgililer günü, kadınlar günü vs ecnebi tandanslı tüm kutlamalarda...ılımlı islam radikal islamın bahçesidir. ölçebilecek bir alet de yoktur.
yılbaşını, noeli ve mekkenin fethini birbirine karıştıranların ağızlarından salya saçarak yılbaşı kutlayanları düşman ilan ettiği yerde şaşırtmadı beni bu saldırı.

taraflardan birinin gazını alıp, diğerini gaza getirecek bir saldırı. tam da ordumuz ortadoğudayken, tam da dibimizde iç savaş varken. ilginç.

yarın bir gün dincilere de saldırı düzenlenecek, o zaman da içten içe sevinenler olacak. böyle olaylar da iki tarafı da gerdikçe gerecek, ta ki ip kopana kadar. yapmayın etmeyin.

ne bir taraf tutuyorum, ne de birilerinin başına bir şey gelsin istiyorum, ne de gaza geliyorum. benim yorumlamam bu kadar, hadi hayırlı işler.
an itibariyle akit tv amberin zaman ı hedef gösteriyor.yanlışın üstüne yanlışla gidiliyor.şeyh saitler çopru musalar iş başında.kontrgerilla iş başında.
saldiri ile alakali yeni detaylar su sekilde;

can kaybi sayisi 39, yarali sayisi 65. 4 yaralinin durumu agir.

saldirgan tek kisi, ortada noel baba kostumu falan yok.

el bombasi kullanilmamis, patlama yok, sadece silahla sağ olan herkese acilan ates var.

terorist saldiridan sonra ustunu degistirerek izdihamdan faydalanip kacmis.

saldiri toplamda 7 dakika sürmüs.
saldirganin yakalandigi haberleri dolasiyor sagda solda ama ne derece dogru henuz net bilmiyorum.

edit: anlasilan o ki vatandas saldirgana benzettigi birini dovmus.